Lidhje

Media Arkivi

Përgatitjet për zgjedhjet në Kosovë


Në Kosovë sot është heshtje zgjedhore para votimeve të nesërme për pushtetin komunal. Autoritetet thanë se po bëhen përgatitjet e fundit për këtë proces, ndërsa përpjekjet janë përqendruar në sigurimin e zgjedhjeve të drejta dhe të lira dhe shmangien e çdo përpjekjeje për keqpërdorimin e votës. Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga tha se nga rrjedha e këtyre zgjedhjeve varet edhe rrugëtimi i Kosovës drejt integrimeve evropiane.

XS
SM
MD
LG