Lidhje

Media Arkivi

Sulmohet Kërstimir Pantiç


Në Kosovë, kandidati i Nismës Qytetare Serbe për kryetar të Mitrovicës veriore, Kërstimir Pantiç, është sulmuar mbrëmë nga persona të panjohur. Ai akuzoi partitë serbe që kundërshtojnë zgjedhjet komunale të Kosovës për nxitje të sulmit ndaj tij. Sulmi u dënua ashpër nga autoritetet e Beogradit dhe nga organizatat ndërkombëtare në Kosovë

XS
SM
MD
LG