Lidhje

Me pianisten Elida Dakoli


Me pianisten Elida Dakoli
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00

Pianistja shqiptaro-amerikane Elida Dakoli është mësuar të gjejë balancën mes dy botëve, duke studiuar muzikën shqiptare dhe duke e sjellë atë në auditoret amerikane, ndërkohë që ndjek edhe pasionin e hershëm për klasikët. Dhe në një botë moderne, ku teknologjia ka pushtuar çdo aspekt të jetës, duke e bërë gjithmonë e më e vështirë gjetjen e suksesit si muzikant klasik, pianistja Dakoli ka gjetur balancën mes të dyjave.

XS
SM
MD
LG