Lidhje

Festime për 28 nëntorin ndër shqiptarët e Maqedonisë


Festime për 28 nëntorin ndër shqiptarët e Maqedonisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

Në Maqedoni, në vendbanimet shqiptare, festa e pavarësisë dhe Dita e Flamurit po shënohet me manifestime të shumta, ndërkohë që ka reagime për shkak se 28 nëntori nuk ka hyrë në kalendarin e festave zyrtare të vendit.

XS
SM
MD
LG