Lidhje

Media Arkivi

Dështon sërish privatizimi i PTK


Në Kosovë, parlamenti miratoi me shumicë votash buxhetin për vitin 2014, i cili arrin në rreth një miliardë e 600 milion euro. Miratimi u bë i mundur vetëm pas vendimit të qeverisë për të hequr nga ligji, çështjen e privatizimit të Postës dhe Telekomit të Kosovës që kundërshtohet ashpër nga partitë opozitare.

XS
SM
MD
LG