Lidhje

Konferenca e Kryeministrit Rama


Konferenca e Kryeministrit Rama
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

Ekonomia dhe drejtësia janë fushat ku priten reformat më të thella nga qeveria shqiptare vitin e ardhshëm, midis shumë sfidash dhe vështirësish të tjera. Kryeministri Edi Rama deklaroi në konferencën e fundvitit se për gjallërimin e ekonomisë ka disa burime zhvilluese si shlyerja e borxheve dhe faturave shtetërore ndaj privatëve, ulja e taksave për biznesin e vogël, projekte të njohura si ai i gazit TAP, legalizimi i ndërtimeve të parregullta dhe formalizimi i ekonomisë në të zezë; të gjitha do të këto veprime së bashku me sistemin e ri të taksave do të shtojnë punësimin - tha zoti Rama.

XS
SM
MD
LG