Lidhje

Protesta kundër vizitave të zyrtarëve serb me rastin e krishtlindjeve


Në Gjakovë, protestuesit nuk lejuan vizitën e një grupi pjesëtarësh të komunitetit serb në kishën ortodokse të këtij qyteti me rastin e krishtlindjeve ortodokse. Dyert e kishës ishin bllokuar nga pjesëtarë të shoqatave të familjarëve të perosnave të zhdukur nga kjo komuna dhe organizata tjera që po kundërshtonin paralajmërimet se atje mund të qëndrojë edhe ministri serb Aleksandër Vulin, të cilit nuk i është dhënë leje nga autoritetet e Prishtinës për të vizituar këtë qytet. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Besim Abazi.

Protesta kunder vizitave te zyrtareve serb per Krishlindjet
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG