Lidhje

Media Arkivi

Hoyt për Kosovën dhe Shqipërinë


Hoyt për Kosovën dhe Shqipërinë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i Shtetit Hoyt Yee, tha se problemet në konstituimin e këshillave komunale në veri të Kosovës nuk ishin diçka e papritur. Në komentet që bëri mbrëmë për Zërin e Amerikës, zyrtari i lartë i Departamentit të Shtetit tha se e rëndësishme është që qeveritë lokale të zgjedhura së fundi të funksionojnë në përputhje me ligjin e Kosovës. Zoti Yee komentoi edhe për bashkëpunimin me qeverinë e Shqipërisë pas refuzimit të saj për të bërë asgjësimin e armëve kimike siriane në territorin e vet.

XS
SM
MD
LG