Lidhje

Protestë në Tiranë për mbrojtjen e lumenjve Radika dhe Vjosë


Protestë në Tiranë për mbrojtjen e lumenjve Radika dhe Vjosë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Në Tiranë u zhvillua përsëri sot një tubim proteste kundër projekteve për devijimin e lumenjve Vjosa dhe Radika nga ndërtimet hidrike në Greqi dhe Maqedoni. Protestuesit theksuan se kjo do të jetë një humbje e madhe për ekonominë e vendit dhe i kërkuan qeverisë shqiptare që të kundërshtojë këto projekte të qeverive fqinje.

XS
SM
MD
LG