Lidhje

SHBA dhe integrimi i Ballkanit perëndimor


SHBA dhe integrimi i Ballkanit perëndimor
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

Pas vitesh investimi dhe angazhimi nga Perëndimi, Ballkani Perëndimor ka arritur sukses të konsiderueshëm. Por disa sfida mbeten ende të pazgjidhura. Në një diskutim të organizuar para pak ditësh në Fakultetin për Studime të Avancuara Ndërkombëtare të Universitetit Johns Hopkins në Uashington, pjesëmarrësit shprehën mbështetje për integrimin Euro-Atlantik të rajonit, ndërkohë që u bënë thirrje vendeve të Ballkanit Perëndimor që të vazhdojnë reformat, dhe të lënë pas tensionet ndëretnike.

XS
SM
MD
LG