Lidhje

Kriza e Universitetit të Prishtinës


Kriza e Universitetit të Prishtinës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Në Kosovë, qeveria synon që deri në fillim të javës së ardhshme të dërgojë në Parlament ligjin për arsimin e lartë, në përpjekje për të tejkaluar situatën në Universitetin e Prishtinës. Aktualisht Universiteti publik i Prishtinës që është më i madhi dhe më i vjetri në Kosovë ka mbetur pa udhëheqësit më të lartë për shkak të valës së dorëheqjeve që pasuan disa ditë protestash të përshkuara edhe me përplasje të dhunshme.

XS
SM
MD
LG