Lidhje

Rritja e punësimit në Shqipëri


Rritja e punësimit në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

Organizata Ndërkombëtare e Punës po e ndihmon Shqipërinë që të hartojë një strategji të re për rritjen e punësimit. Drejtori i kësaj organizate për Europën Qendrore dhe Lindore, Antonio Graciozi, thotë se papunësia në Shqipëri është 20-21 për qind, por më e rëndësishme, sipas tij, cilësia e punësimit. Zoti Graciozi thotë se sfida e Shqipërisë është që të lidhë rritjen ekonomike me rritjen e punësimit, sepse për shumë vite këto kanë qenë të shkëputura.

XS
SM
MD
LG