Lidhje

Media Arkivi

PD organizon protesta


Në Tiranë, Partia Demokratike e opozitës deklaroi sot se qeveria po i braktis premtimet e saj dhe, sipa saj, reformat e nisura në ekonomi po dështojnë. Opozita po organizon një tubim proteste në përvjetorin e rrëzimit të monumentit të diktatorit komunist Enver Hoxha. Kjo sipas kryetarit të opozitës, Lulzim Basha, është një mënyrë për të tërhequr vëmendjen ndaj varfërisë dhe problemet ekonomike, që po shtohen.

XS
SM
MD
LG