Lidhje

Media Arkivi

AAK vazhdon me mocion mosbesimi ndaj qeverisë


AAK vazhdon me mocion mosbesimi ndaj qeverisë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Në Kosovë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vazhduar me nismën e saj për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë si rrugë për përshpejtimin e procesit të mbajtjes së zgjedhjeve të përgjithshme. Përpjekjet e saj po vazhdojnë pavarësisht se dy partitë më të mëdha në vend, Partia Demokratike dhe Lidhja Demokratike thanë se do të kërkojnë konsensus në Parlamentin e Kosovës për mbajtjen e këtyre zgjedhjeve.

XS
SM
MD
LG