Lidhje

Zgjedhjet e parakohëshme në Maqedoni


Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski ka njoftuar se të mërkuren do ta nxjerrë në seancë kërkesën e Bashkimit Demokratik për Integrim për shpërbërjen e Parlamentit dhe për zgjedhje të parakohëshme parlamentare.

XS
SM
MD
LG