Lidhje

Segmenti rrugor që lidh Tepelenën me Fierin drejt përfundimit


Ndihmon sezonin turistik dhe lëvizjen e disa mijëra emigrantëve shqiptarë nga Greqia

Në Shqipëri, punimet në segmentin rrugor që lidh Tepelenën me Fierin po shkojnë drejt perfundimit. Asfaltimi i kësaj rruge sjell përmirësime jo vetëm për sezonin turistik të këtij viti, por edhe për lëvizjen e disa mijëra emigrantëve shqiptarë nga Greqia. Ndërkohë Inspektoriati Kombëtar i Ndërtimit nisi ne këtë segment një aksion për prishjen e ndërtimeve pa kriter.
Punimet në segmentin rrugor që lidh Tepelenën me Fierin
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00
XS
SM
MD
LG