Lidhje

6 vjetori i Kushtetutës së Kosovës


6 vjetori i Kushtetutës së Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Në Kosovë, autoritetet më të larta të shtetit thanë sot se Kosova është një shtet ku të gjithë janë të barabartë përpara ligjit dhe që respekton të gjitha komunitetet pa dallim etnie apo feje. Këto komente u bënë në shënimin e gjashtë vjetorit të miratimit të Kushtetutës së Kosovës.

XS
SM
MD
LG