Lidhje

Gjykata e posaçme në Kosovë


Gjykata e posaçme në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Letërkëmbimi ndërmjet presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian do të hape rrugën që parlamenti i Kosovës të votojë në një pako ligjesh të hartuara nga qeveria edhe themelimin e gjykatës së posaçme për krime lufte në Kosovë.

XS
SM
MD
LG