Lidhje

Ilir Deda: Krimet e luftës të gjykohen në Kosovë


Drejtori ekzekutiv i Institutit të Kosovës për Kërkime dhe Zhvillimin e Politikave, KIPRED flet mbi mandatin e EULEX-it dhe mbi themelimin e një gjykatës së posaçme për krime lufte.

Këto ditë në Kosovë është duke u debatuar lidhur me zgjatjen e mandatit të EULEX-it dhe mbi themelimin e një gjykate të posaçme për krime që do të trajtonte pretendimet për krime lufte të anëtarëve të ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Këto çështje do të hidhen në votë këtë muaj në Parlamentin e Kosovës. Për të biseduar për këto dhe çështje, i ftuar në studion e "Ditarit" ishte zoti Ilir Deda, Drejtor Ekzekutiv i Institutit të Kosovës për Kërkime dhe Zhvillimin e Politikave, KIPRED.
Intervistë me z. Ilir Deda
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:18 0:00
XS
SM
MD
LG