Lidhje

Kosovë: Debate rreth qeverisë që do të dalë nga zgjedhjet parlamentare


Në Kosovë po vazhdojnë debatet rreth qeverisë që do të dalë nga zgjedhjet parlamentare të së dielës. Partia Demokratike, që doli e para në zgjedhje, ngul këmbë se vetëm ajo mund të formojë qeverinë, përndryshe vendi duhet të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. Ndërsa tri partitë opozitare Lidhja Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, nënshkruan të martën një marrëveshje për formimin e një koalicioni qeverisës.
Debate per qeverine e re ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG