Lidhje

Marshim kundër gjakmarrjes


Marshim kundër gjakmarrjes
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Marshim kundër gjakmarrjes

Disa dhjetra të rinj, kanë nisur nga qyteti Bajram Curr, në Veri të Shqipërisë, një marrshim disa ditor, përmes të cilit kërkojnë të sensibilizojnë komunitetet lokale dhe strukturat shtetërore në luftën kundër fenomenit të gjakmarrjes dhe ngujimit. Sot, grupi i të rinjve u ndal në qytetin e Shkodres, ku ftoj banorët për te nënshkruar një peticion, permes të cilit kërkohet një përgjegjesi më e madhe nga strukturat shtetërore, të ngarkuara për të luftuar gjakmarrjen. Në Shqipëri, nuk ka të dhëna zyrtare të ​perditesuara mbi numrin e viktimave nga gjakmarrja si dhe për familjet e ngujuara nga ky shkak.

Marshim kundër gjakmarrjes
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

XS
SM
MD
LG