Lidhje

Varrezat masive në Serbi


Pritet rifillimi i kërkimeve në një varrezë të dyshuar masive në Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Pritet rifillimi i kërkimeve në një varrezë të dyshuar masive në Serbi

Në Prishtinë, përfaqësuesit e Kosovës dhe Serbisë u morën vesh për rifillimin e kërkimeve në një varrezë masive ku dyshohet se ka trupa të shqiptarëve të vrarë gjatë luftës në Kosovë. Kërkimet në një zonë në Serbinë jugperëndimore qenë ndërprerë për shkak të siç është thënë, mungesës së mjeteve financiare. Në kërkimet e deritashme në atë zonë që ndodhet në Serbinë jugperëndimore, janë zbuluar trupat e dhjetëra shqiptarëve të vrarë gjatë luftës. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu.

Pritet rifillimi i kërkimeve në një varrezë të dyshuar masive në Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

XS
SM
MD
LG