Lidhje

Operacione për prishjen e ndërtimeve pa leje në Himarë


please wait

No media source currently available

0:00 0:00:00 0:00
Direct link

Inspektoriati Ndërtimor po ndërmerr një operacion për prishjen e ndërtimeve pa kriter në Bashkinë e Himarës , në Jug të Shqipërisër. Operacioni qe do te vazhdoje pergjate gjithe kesaj jave realizohet mbi të dhënat e Bashkisë së Himarës dhe ka nisur në zonën bregdetare të Qeparoit. Operacioni po mbeshtetet nga forcat policore të ndihmës së shpejtë, por deri tani nuk njoftohet për rezistencë nga banorët që cënohen.

XS
SM
MD
LG