Lidhje

Parlamenti shkarkon Guvernatorin Fullani


Në Tiranë parlamenti shkarkoi sot nga detyra guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, dhe Inspektoren e Përgjithshme Elivar Golemi. Ata akuzohen nga prokuroria për shpërdorim detyre në rastin e vjedhjes së Bankës me afro 7.2 milionë dollarë nga një punonjës i saj.

XS
SM
MD
LG