Lidhje

Kanonizimi i klerikëve


Kanonizimi i klerikëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Ne vitin 2002 Kisha katolike ne Shqiperi nisi procesin dioqezian te kanonizimit te 40 klerikeve, qe u persekutuan gjate rregjimit komunist per shkak te fese. Famullitari i Shkodres, dom Artur Jakut, shpreson qe ne te ardhmen procesi i martirizimit te nise edhe per mjaft klerike dhe laike te tjere.

XS
SM
MD
LG