Lidhje

Gjirokastër: Përpjekje për të ringritur muzeun Kokalari


Në Gjirokastër po bëhen përpjekje për të ringritur Muzeun Kokalari për një prej familjeve që vuajti më rëndë pasojat e regjimit komunist. Muzeu përqëndrohet veçanërisht tek figura e Musine Kokalarit, gruas që themeloi një parti antikomuniste në Shqipëri dhe vuajti burgime dhe internimet për rreth 40 vjet.

Gjirokastër: Përpjekje për të ringritur muzeun Kokalari
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

XS
SM
MD
LG