Lidhje

Panair kulturor në Indi


Turistë nga e gjithë bota filluan të mblidhen dje në panairin e përvitshëm Pushkar në shtetin veriperëndimor Rajasthan të Indisë.

Panairi një javor po ekspozon disa pavjone artesh dhe artizanatesh që tërheqin dhjetëra turistë. Vizitorët admiruan vallëzime folklorike dhe shfaqje me deve.

Turistët bënë shëtitje me devetë dhe morën pjesë në aktivitete të tjera karakteristike. Sipas kalendarit hinduist, panairi i përvitshëm mbahet në muajin e tetë të vitit dhe ofron një përvojë shumë të veçantë për turistët.

XS
SM
MD
LG