Lidhje

Drejt ndërtimit të institucioneve në Kosovë?


Vendimi i bllokut politik të krijuar nga LDK, AAK dhe Nisma për Kosovën që të heqin dorë nga posti i kryetarit të parlamentit, mund të sjellë funksionimin e Parlamentit. Por, çështja tani mbetet krijimi i qeverisë.

XS
SM
MD
LG