Lidhje

Kush po vonon zbatimin e marrëveshjeve Kosovë – Serbi ?


Kush po vonon zbatimin e marrëveshjeve Kosovë – Serbi ?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Kush po vonon zbatimin e marrëveshjeve Kosovë – Serbi ?

Në Kosovë, përfaqësues të Prishtinës dhe Beogradit thanë se zbatimi i marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve po përshkohet me vështirësi. Ndërsa Prishtina thotë se çështja qëndron tek vullneti politik i Serbisë, Beogradi pohon se zvarritjet janë pasojë e vonesës së krijimit të institucioneve të reja të Kosovës, një proces i ngecur prej pesë muaj për shkak të mospajtimeve ndërmjet forcave politike.

Kush po vonon zbatimin e marrëveshjeve Kosovë – Serbi ?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

XS
SM
MD
LG