Lidhje

Kosove, fillon punen qeveria e re


Në Kosovë, sot filloi punën qeveria e re e cila drejtohet nga kryeministri i ri, Isa Mustafa. Në një ceremoni të posaçme ai mori detyrën nga ish kryeministri Hashim Thaçi, që do tash është zëvendëskryeministër dhe ministër i punëve të jashtme.

XS
SM
MD
LG