Lidhje

Investimet e huaja në Kosovë


Investimet e huaja në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00

Zyrtarë të Agjencisë për Nxitjen e Investimeve në Kosovë, thonë se në gjashtë muajt e parë të këtij viti janë investuar 53 milion euro, shifër e njejtë si të një viti më parë. Ata thonë se po bëhen përpjekje të vazhdueshme që të rriten investimet e huaja. Por, ata nënvizojnë se shkalla e lartë e korrupsionit dhe tregu i vogël vazhdojnë të jenë pengesat kryesore në përpjekjet për shtimin e investimeve të huaja që vlerësohen të domosdoshme për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës.

Investimet e huaja në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00

XS
SM
MD
LG