Lidhje

Kryeministri Rama, konferencë shtypi për fundvitin


Në Tiranë, kryeministri Edi Rama tha se ekonomia shqiptare po rifiton ngritjen graduale, pas humbjeve shumëvjeçare me energjinë, borxhet dhe deficitet. Ai deklaroi se vitin e ardhshëm do të nisë reforma e sigurimeve, krahas reformave të tjera në ekonomi.

XS
SM
MD
LG