Lidhje

Procesi kunder Naser Kelmendit


Një gjykatë në Prishtinë hapi sot procesin gjyqësor kundër Naser Kelmendit, i cili ndodhet në listën e zezë të SHBA, si një nga bosët ndërkombëtarë të drogës. I arrestuar në vitin 2013, ai po gjykohet nën akuzat për krim të organizuar, vrasje si dhe trafikim të narkotikëve të rrezikshëm.

XS
SM
MD
LG