Lidhje

OSBE dënon burgosjen e gazetarit maqedonas


OSBE reagon ndaj dënimit të gazetarit maqedonas
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Përfaqësuesja e lartë e OSBE-së për lirinë e medias, Dunja Mijatoviç ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Gjykatës së Apelit të Maqedonisë për ta lënë në burg një gazetar, i cili akuzohet për zbulimin e identitetit të një dëshmitari në një vrasje të pata disa vitesh. Zonja Mijatoviç ka thënë se është koha që autoritetet në Shkup të heqin dorë nga trysnia ndaj medias dhe të respektojnë zërin e lirë dhe kritik. Edhe gazetarët e Maqedonisë theksojnë trysnitë që viteve të fundit u vijnë nga pushteti.

OSBE reagon ndaj dënimit të gazetarit maqedonas
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

XS
SM
MD
LG