Lidhje

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë viziton Maqedoninë


Kryetari i Parlamentit Shqiptar viziton Maqedoninë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta po qëndron për një vizitë në Shkup. Në një fjalim në Parlamentin e Maqedonisë, zoti Meta theksoi nevojën për bashkëpunimin në më shumë fusha si domosdoshmëri për afrimin e dy vendeve fqinje me Bashkimin Evropian. Ai i siguroi autoritetet maqedonase se Shqipëria mbështet qëndrueshmërinë dhe sovranitetin eMaqedonisë dhe dhe rrugën e saj drejt Natos.

Kryetari i Parlamentit Shqiptar viziton Maqedoninë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

XS
SM
MD
LG