Lidhje

Një delegacion belg viziton Shkodrën


Një delegacion nga Belgjika viziton Shkodrën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Një delegacion i Mbretërisë së Belgjikës, i kryesuar nga Sekretari i Shtetit për Azilin dhe Migracionin, zhvilloi sotnjë takim në Prefekturën e Qarkut të Shkodrës në përpjekje për tërritur bashkëpunimin për të frenuar kërkesat për azil në Belgjikë dhe vendet e tjera të Bashkimit Europian. Shkodra është Qarku me numrin më të madh të azilkërkuesve në Belgjikë, shumica e të cilëve me motiv frikën nga gjakmarrja. Autoritetet belge të azilit dhe migracioni u shprehen se, personat që kërkojnë azil nuk kanë shanse të marrin një status qendrimi në Belgjikë.

Një delegacion nga Belgjika viziton Shkodrën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

XS
SM
MD
LG