Lidhje

Përdorimi i Kosovës si precedent nga Rusia


Presidenti rus Vladimir Putin përdor shpesh argumentin se pavarësia e Kosovës krijoi një precedent që e justifikon aneksimin e Krimesë. Analistët thonë se kjo analogji ka qenë gjithmonë e sforcuar dhe e pasaktë.

XS
SM
MD
LG