Lidhje

Intervistë me zv/kryeministrin e Maqedonisë, Fatmir Besimi


Fatmir Besimi, Zëvendëskryeministër dhe ministër për integrimet në BE i Maqedonisë, i tha Zërit të Amerikës se nuk beson që çështja e akuzave për spiunazh të ngritura kundër udhëheqësit të opozitës Zoran Zaev do t'i devijojë përpjekjet e vendit drejt integrimeve evropiane.

XS
SM
MD
LG