Lidhje

Debate të rrepta në parlamentin e Kosovës


Isa Mustafa
Isa Mustafa

Parlamenti i Kosovës debatoi me tone të ashpra një ligj që rregullon procesin e transformimit të ndërmarrjeve të caktuara shoqërore në ndërmarrje publike. Megjithëse qeveria tha se fati i kompleksit të minierave Trepça nuk përfshihet në këtë ligj meqë ajo çështje do të përcaktohet me e strategji dhe ligj të veçantë, çështja e këtij kompleksi u shndërrua në temën kryesore të debatit.

Debate ne parlamentin e Kosoves
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

XS
SM
MD
LG