Lidhje

Takim Thaci-Bushati


Shefi i diplomacisë së Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ditmir Bushati, thanë se gjykata e posaçme që do të trajtojë pretendimet për përfshirjen e ish pjesëtarëve të UCK në krime lufte, mund të shfrytëzohet si një mundësi për të hequr retë e dyshimeve mbi Kosovën.

XS
SM
MD
LG