Lidhje

Të shtëna mes NATO-s dhe forcave afgane


Një ushtar i ushtrisë afgane hapi zjarr ndaj trupave të komanduara nga NATO-ja, duke vrarë njërin prej tyre. Më pas ai u vra nga zjarri i ushtarëve të tjerë. Incidenti ndodhi në Afganistanin lindor dhe është në hetim. Motivet ende nuk dihen. Shefi i policisë së provincës Nangarhar tha se shkëmbimi i zjarrit ndodhi në oborrin e shtëpisë së guvernatorit të Jalalabadit, në mbarim të takimit mes një zyrtari të ambasadës amerikane dhe katër qeveritarëve të krahinave lindore për të diskutuar mbi sigurinë dhe çështje të tjera.

XS
SM
MD
LG