Lidhje

Nju Jork: Drama "Doruntina"


Drama "Doruntina" rikthehet pas 7 vjetësh me një version të ri në teatrin Interart në qytetin e Nju Jorkut dhe në teatrin Emelin në Weschester. Drama bazohet në romanin, "Kush e solli Doruntinën", të shkrimtarit të njohur shqiptar, Ismail Kadare.

XS
SM
MD
LG