Lidhje

Festivali Folklorik i Gjirokastrës


Festivali Folklorik Gjirokaster
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:26 0:00

Gjirokastra është kthyer këto ditë në qendrën e këngëve , valleve, kostumeve dhe melodive nga gjithë hapësira shqiptare. Qyteti i gurte, pasuri botërore e UNESCO, krahas artistëve popullorë nga Shqipëria,Kosova, shqiptarët e Maqedonisë dhe Malit të zi po pret edhe qindra turistë të huaj. Në Festivalin Folklorik mbarëkombëtar po marrin pjesë interpretues të njohur por edhe grupe fëmijësh tek të cilët po transmetohet kultura popullore.

Festivali Folklorik Gjirokaster
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:26 0:00

XS
SM
MD
LG