Lidhje

Prishtinë: Thirrje për ndriçimin e ngjarjeve në Kumanovë


Grupe protestuesish në Prishtinë i bënë thirrje sot qeverisë së Kosovës që të punojë për ndriçimin e ngjarjeve në Kumanovë të Maqedonisë, ku sipas autoriteteve të Shkupit janë vrarë 9 shtetas të Kosovës dhe janë arrestuar 21 të tjerë.

XS
SM
MD
LG