Lidhje

Dy shpikës të rinj shqiptarë


Dy studentë shqiptarë po marrin pjesë në konkursin botëror GIST TECH-i me një projekt për energjinë e rinovueshme. Grigor Basha dhe Mikel Çuni paraqitën prototipin e quajtur SMART CHARGE, që shndëron energjinë diellore në energji elektrike. Ata kanë hyrë në gjysmë-finalen e konkursit.

XS
SM
MD
LG