Lidhje

Artizanati në Kosovë


Punimet artizanale të shoqatës së grave “Dera e Hapur” në Kosovë, kanë hapur dyert edhe në Amerikë. Prodhimet që kryesisht janë bizhuteri ishin pjesë e një projekti për të mbështetur gratë e ndikuara negativisht gjatë luftës dhe ndodhen në situatë më të vështirë sociale.

XS
SM
MD
LG