Lidhje

Gara për bashkinë e Malësisë së Madhe


Gara per bashkine e Malesise se Madhe
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

Gara per bashkine e Malesise se Madhe

Gara zgjedhore për Bashkinë e Malësisë së Madhe po zhvillohet mes kandidatit të Aleancës për Shqipërinë Europiane, Tonin Marinaj dhe kandidatit të Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet, Anton Kokaj. Të dy kandidatet vijnë në këtë garë nga fusha e biznesit dhe premtojnë zgjidhjen e problemeve të furnizimit me ujë të pijshëm, përmirësimin e infrastrukturës dhe shërbime të njëjta për banorët, pavarësisht ku ata jetojnë. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, bisedoi me dy kandidatet dhe përgatiti kronikën që po trasmetojmë:

Gara per bashkine e Malesise se Madhe
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

XS
SM
MD
LG