Lidhje

Raport për krizën në Maqedoni


Macedonia Political Crisis

Një grup ekspertësh të angazhuar nga Komisioni Evropian ka përgatitur një raport në lidhje me krizën në Maqedoni. Grupi i drejtuar nga Reinhard Priebe, ish-zyrtar i lartë i Komisionit, vë në dukje mangësitë e funksionimit të institucioneve në Maqedoni. Raporti thekson se shërbimi sekret maqedonas është në shërbim të qeverisë dhe rekomandon që ai të mos merret direkt me kontrollin e komunikimeve.

Ekspertët e KE, raport për Maqedoninë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

XS
SM
MD
LG