Lidhje

Bisedimet Prishtinë-Beograd


Te marten bisedimet Kosove-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Te marten bisedimet Kosove-Serbi

Grupet punuese të Prishtinës dhe Beogradit po përgatisin raundin e ri të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi që do të mbahet të martën. Diplomatët perëndimorë thonë se raundi i ri mund të jetë me rëndësi vendimtare për përparimin e të dyja palëve drejt integrimeve evropiane dhe posaçërisht për Serbinë e cila pret hapjen e kapitujve të negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Te marten bisedimet Kosove-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

XS
SM
MD
LG