Lidhje

Reforma në drejtësi


Ambasadori i SHBA në Shqipëri, Donald Lu, deklaroi sot se një vend me demokraci funksionale duhet t'u garantojë qytetarëve të vet drejtësi të pastër. Ambasadori Lu tha se disa gjyqtarë e prokurorë shqiptarë duhet të shkarkohen nga detyra dhe disa të tjerë duhet të shkojnë në burg.

XS
SM
MD
LG